Przejdź do treści

Powody, dla których rękodzieło tyle kosztuje

Wiecie, że podobno rękodzieło przeżywa swój złoty wiek? A wiecie dlaczego… ?

To, co jest robione ręcznie (rękodzieło), jest nie do podrobienia. Jedyne w swoim rodzaju, wykonane specjalnie dla Was, według Waszego pomysłu i na specjalne okazje. Każdy chciałby móc podarować coś wyjątkowego i każdy chciałby coś takiego dostać. Ale najlepiej nie wydając na to zbyt wielu pieniędzy…

Dlaczego zatem praca ręczna ma być tania? Oto kilka powodów, które mam nadzieję, przekonają Was, że rękodzieło, które nie ma swojej ceny, nie ma też jakości.

  1. Rękodzielnik, który wykonuje produkt, poświęca mu znacznie więcej czasu, niż importer, który zamawia swoje produkty z Chin.
  2. Zamówiony towar, jest wykonywany zgodnie z Twoimi wskazówkami, taki jak sobie wymarzyłeś, w określonym celu do konkretnej osoby.
  3. Kupując takie produkty, czyli wykonane w 100% ręcznie musicie liczyć się z tym, że będą one w pewien sposób niedoskonałe. Ważne jest to, że ta niedoskonałość tworzy produkty w pełni niepowtarzalne i unikatowe. A nawet dwa produkty, choć robione według tego samego wzoru, też będą się od siebie różnić. 
  4. Wszystkie produkty Rękodzielnika, muszą być staranne. Żaden nie może sobie pozwolić na niedociągnięcia, nie można produktów wykonywać w pośpiechu na tzw kolanie. Każdy produkt jest wizytówką osoby, która je wykonuje. Jeden negatywny komentarz może zniweczyć lata jego pracy i starań na budowę swojej marki
  5. Aby wykonać pracę ręcznie, Rękodzielnik musi znaleźć do tego materiały, opracować wzór czy szablon. Każdy szczegół jest ważny i niczego nie można pominąć.
  6. Rękodzieła nie można zautomatyzować i zawsze będzie wykonywał je człowiek.
  7. Znajomość włóczek i innych półproduktów oraz ich zachowanie w różnych warunkach to wiedza niezbędna dla każdego Twórcy. W produkcji ręcznej każdy drobiazg jest ważny.
  8. Rękodzielnik nie robi tych wszystkich rzeczy tylko po to, by je sprzedać, ale żeby przyniosły one komuś radość i uśmiech na twarzy.
  9. Idąc do najzwyklejszego sklepu, sprzedawca chce, abyście kupili jeszcze kilka dodatkowych zupełnie zbędnych produktów. Ważna jest ilość i kwota transakcji. Rękodzielnik nigdy nie będzie namawiał Was do kupna dodatkowych produktów. Dostaniecie to, czego oczekiwaliście, co wspólnie ustaliliście przy zamówieniu.
  10. Kiedy kupujesz od Rękodzielnika, kupujesz więcej niż tylko zamówiony czy gotowy przedmiot. Kupujesz setki godzin porażek i eksperymentów. Kupujesz dni, tygodnie a czasem i miesiące zwątpienia oraz momenty czystej radości. Nie kupujesz tylko rzeczy.. Kupujesz kawałek serca, część duszy i moment czyjegoś życia (czasem zarwane noce). A co najważniejsze, kupujesz więcej czasu dla artysty, aby mógł zrobić coś, co robi z pasją.

Jeśli nadal uważasz, że rękodzieło nie powinno być takie drogie, spróbuj zrobić to sam – zobaczysz jak wiele energii i czasu kosztuje Cię wykonanie każdego jednego przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *