Przejdź do treści

10 najlepszych prezentów dla robótkowej mamy

Dzisiaj kalendarz krzyczy do nas datą 26 maja. W tym dniu obchodzimy Dzień Mamy. Zapewne chcesz jej podarować coś wyjątkowego, coś co sprawi, że poczuje się fantastycznie, a Ty staniesz się jej ulubieńcem. Stoisz przed trudnym wyborem: kupić kwiaty czy czekoladki? Ale… Zaraz, zaraz… Przypomniało Ci się, że ona uwielbia robótki ręczne. Niestety, Ty jesteś całkiem zielony w tej kwestii. Owszem, widziałeś jak sprawnie posługuje się szydełkiem czy drutami. Nagle uświadamiasz sobie, że Ty nawet nie od odróżniasz od siebie tych dwóch przedmiotów. Gorączkowo szukasz pomysłu…

Znajomy scenariusz?

Prezenty dla szydełko/drutomaniaczek

Jeśli jesteś właśnie na etapie szukania prezentu dla swej ukochanej rękodzielniczki, to wiedz, że ze stuprocentową pewnością ucieszy się ona z:

1. Włóczka

Najlepszy prezent z możliwych. Pamiętaj, że nigdy za dużo włóczek nawet jeżeli Twoja dziewiarka ma ich całą szafę (o ile tylko jedną szafę). Wybierając mięciutki motek kieruj się przede wszystkim tym, żeby to nie był akryl. Tak akryl. Taka ignorancja grozi milczeniem przez kolejny rok. Ja przeważnie zaopatruję się w pasmanterii internetowej kokonki.pl – mają tam spory wybór praktycznie każdego rodzaju włóczek. Dodatkowo nie zapomnij przeczytać opisu przy włóczce, żeby mieć świadomość tego, ile motków kupić aby wykonać konkretną rzecz.

2. Unikalny zestaw

To już wyższa szkoła jazdy. Jeżeli choć trochę masz pojęcie o włóczkowych robótkach to wybierz wzór ( z gazetki, książki, ze strony – PAMIĘTAJ O LEGALNOŚCI ŹRÓDŁA), zakup potrzebne materiały, dołącz do tego wcześniej wybrany wzór, ładnie zapakuj i wyjątkowy prezent gotowy.

3. Torba na robótki

Osoba, która szydełkuje czy robi na drutach z całą pewnością lubi się przemieszczać i robótkować w różnych miejscach. Spraw jej przyjemność i podaruj torbę na robótki.

4. Szydełka, druty

Narzędzi nigdy za wiele! Zapewniam Cię, że nowy zestaw w niecodziennej stylistyce będzie ogromną niespodzianką. Zwróć również uwagę na ręcznie robione szydełka czy druty. Będą stanowić nie tylko praktyczny ale również bardzo oryginalny prezent. A przy okazji wesprzesz kolejny mały biznes.

5. Bony upominkowe

Jeżeli już wszystko zawiedzie, to podaruj bon do pasmanterii. Na pewno się nie zmarnuje a obdarowana będzie mogła sama wybrać sobie prezent.

6. Podajnik do włóczki

Nawet nie wiesz ile razy Twoja robótkomaniaczka denerwowała się kiedy aktualnie przerabiany motek pokulał się gdzieś daleko lub akurat dwie włóczki poplątały się ze sobą. Z pomocą może przyjść podajnik do włóczki. Kształty i nazwy są różne. Jedne wyglądem przypominają miskę a inne zwykły stojak na ręczniki kuchenne. Jeżeli nie bardzo wiesz, jak to wygląda, zajrzyj na wspomnianą przeze mnie wcześniej pasmanterię kokonki.pl – tam w dziale „Pomysł na prezent dla dziewiarki” znajdziesz większość z tych fajnych gadżetów, o których mowa w tym wpisie

Dla ułatwienia: KOKONKI – POMYSŁ NA PREZENT

7. Książka bądź czasopismo specjalistyczne

Mama uwielbia szydełkować? Śmiga na drutach jak w transie? Poszperaj w necie i kup książkę albo czasopismo specjalistyczne. Najlepiej takie, którego obdarowywana nie ma w swoich zasobach. A jeżeli zna jeszcze języki obce, to szukaj na obcojęzycznych stronach. Tam możesz znaleźć prawdziwe perełki. Ne wiesz czego szukać? Zerknij w dział książek

8. Nowa technika do wypróbowania (np. obręcz dziewiarska)

Każda osoba, która zajmuje się robótkami jest rządna przygód. A dla niej przygoda to poznanie czegoś nowego w swojej dziedzinie albo zupełnie nowego niezwiązanego z pasją. Dobrym pomysłem jest sprezentowanie obręczy dziewiarskiej ( o ile takiej już nie posiada), która daje masę możliwości. Możecie wybrać okrągłą bądź prostokątną.

9. Kurs robótkowy

W dobie Internetu robótkowe kursy rozmnażają się jak grzyby po deszczu. Może jest coś czego obdarowywana chciałaby się nauczyć albo skrycie marzy o jakimś kursie online bądź stacjonarnym.

10. Koszulka, kubek, czapka z odjazdowym dziewiarskim motywem bądź napisem

Jeżeli wyczerpały Ci się już wszystkie pomysły albo po prostu nie masz głowy do tych wszystkich robótkowych niuansów, to kup koszulkę, kubek albo inny gadżet z inspirującym motywem bądź napisem.

Kubek z napisem Idź szydełkować reszta poczeka

Jak widzicie pomysłów na udany prezent jest sporo i każdy z nich sprawi wiele radości.

A skąd wiem, że obdarowywana będzie się cieszyć? Zaufajcie mi, ja to po prostu wiem z autopsji :).

A teraz wykorzystajcie któryś ze sprawdzonych pomysłów na wyjątkowe prezenty dla szydełko/drutomaniaczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *